Uzun Hırka Kombini Nasıl Yapılır?

indir (2)
21 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 713 kez okundu.

Uzun hırkalar son iki sezondur oldukça moda. Yaz kış trend olmayı sürdüren uzun hırkalar; 2016 kış sezonunda yine sık göreceğimiz parçalardan. Uzun hırkalar sizi olduğunuzdan daha iyi göstermek için de kilit parça niteliğinde.

Peki uzun hırkaları nasıl kombinlemeliyiz?

Uzun hırka kombinlerimizi fiziğe göre ayrı ayrı değerlendireceğim.

Zayıf bir fiziğe sahipseniz ve haddinden zayıfsanız, bu zayıflığı bir şekilde kamufle etmek istiyorsanız. Uzun hırkaları tercih edebilirsiniz. Misal kalçalarınızın çok küçük olmasından şikayetçi bayanlar için; uzun hırkalar bulunmaz bir nimettir.

Zayıf fiziğe sahip olan bayanlar ince bellerini beğeniyorlarsa mini bluz tercih edebilirler. Tercih ettikleri mini bluzleri yüksek bel pantolonlar ile kombinleyerek, üstlerine uzun hırka tercih edebilirler. Ayakkabı seçimi için ise en doğru tercih; bilekten botlar olacaktır.

images

Bu kombin sayesinde belinizi ortaya çıkarırken, küçük kalçanızı saklayacaksınız ve boyunuzu olduğundan daha uzun görünmesini sağlayacaksınız.

Balık etli bir yapınız varsa, büyük kalçalarınızdan şikayetçiyseniz de uzun hırkalar sizin için iyi bir tercih olacaktır. Ancak sizler zayıf bayanlar gibi uzun hırkaların içine mini bluzleri kesinlikle tercih etmemelisiniz. Mini bluzleri kilolu bayanların tercih etmesi kursunu herkese ilan etmekten başka bir şey değildir.

Balık etli bayanlar uzun hırkaların içine ince örgülük kazakları ya da balıkçı yaka badileri tercih edebilirler. Göğüsleri güzelse az göğüs dekoltesi verebilirler. Ama göğüslerinizde de çok büyüklük söz konusuysa kesinlikle bisiklet yaka ince örgülü kazakları tercih etmelisiniz.  Ayakkabı tercihinizi ya yüksek botlardan, ya dize kadar uzanan çizmelerden ya da bileğe varmayan botlardan yana kullanmalısınız.

Uzun hırkaların trend olmasını kullanın ve kusurlarınızı örtmek için uzun hırkalardan yardım alın. Bu kadar karlı bir moda her zaman ele geçme unutmayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git