Sürekli Kavga Etme Sebepleri

587s647
28 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 257 kez okundu.

İlişkiler bazen hiiç istenmedik bir şeklide sürekli kavgaya doğru yol alır. Sürekli kavga edilmesi ise her iki bireyin de birbirine karşı söylemlerinin ağırlaşmasına, hatta bazen hakaret seviyelerine gelmesine sebep olabilir. Bu durum da bazen ilişkilerde her iki tarafta da büyük yara açabilir. Bunun dışında ilişkilerde kavga olması her iki tarafında daimi bir mutsuzluğunun olmasına sebep olmaktadır. Peki, ilişkilerinde sürekli kavga edenler ne yapmalı?

1) Bağımlılık ilişkileri tehlikeye sokuyor: Bazı ilişkiler zamanla sevgi bağından ziyade bağımlılığa dönüşür. İlişkinin bağımlılığa dönüşmesi ile birlikte de taraflar aşırı kıskanç olmaya başlarlar. Ve bu kıskançlık zaman zaman takip etme, peşine düşme, şüphecilik gibi eylemleri de beraberinde getirmektedir. Bu eylemler ilişkiyi zedeleyeceğinden ilişkinin bağımlılığa dönüşmesi ilişkiye hayli zarar vermektedir.
2) Duygular üzerinde kontrol sağlanamaması: Bazı bireylerin genel özelliği fevrilik ve aceleciliktir. Bir olay gerçekleştikten sonra direkt tepkilerini belli ederler. Bu tepki olumlu da olabilir, olumsuz da. O fevrileştikleri sırada duygularını kontrol edemezler ve aşırı derece de duygularını kontrol edememelerinden kaynaklı olarak da sürekli kavgalar çıkmaktadır. Çünkü özellikle duygularını kontrol edemeyen kişi bazen sert çıkışlara, bazen tehdit ve hakaretlere kadar durumu sürüklemektedir. Bunların aslında en net sebebi sevgidir. Bazen aşırı sevgi ve aşırı bağlılık ilişkiyi bitiren en temel unsur olmaktadır. İlişkilerinde çok aşırı bağımlı ve duygulu olan kişiler karşı tarafı adeta boğmaktadırlar. Ellerinden gelse karşı tarafı kafese kapatma gibi eğilimleri vardır. Ancak her iki tarafın da bunu yapması karşı tarafı rahatsız edecektir. Bunun için de ilişki bitme yolunda hızla ilerleyecektir.
İlişkinizin bitmesini istemiyorsanız, kavgalarınızın olmamasını ya da kavgalarınızın uzamamasını istiyorsanız duygularına ket vurmalısınız. Öfkenizi de mutluluğunuzu da düşünüp belli etmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git