Kadınlar ve Erkekler Arasında Olan Farklar

kadin-erkek3
25 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 284 kez okundu.

Kadınlar ve erkekler kimyaları gereği hep birbirlerinden farklı olmuşlardır. Kadınlar ve erkeklerin birbirlerine farklılıkları bazen duygusal bazen de işlevsel yönlerde olmuşlardır. İşte kadınlar ve erkekler için farklı olan durumlar;
1) Değer verdikleri şeyler: Kadınların değer verdiği şeyler daha çok duygusal yönlüdür. Kadınlar sevmeye, sevilmeye, iletişime, güzelliklere, paylaşılan duygu her neyse acıda olsa, mutlulukta paylaşmaya önem verirler. Kadınlar bu özelliklerinden dolayı sevdikleri insanla sürekli olarak iletişim içinde olmak isterler. Erkeklerin değer verdikleri ise kadınlar gibi duygusal değildir. Erkekler biraz daha güce önem verirler. Kendilerini daima güçle ispatlama çabası olmaktadır.
2) Ne zaman susarlar: Kadınlar daha çok ilişki aşamasında sorunların çözümü için kavga etmeyi tercih etmektedir. Ancak ilişkinin bittiğini anladıklarında ya da bitirmek istediklerinde kadınlar susarlar. Bunun dışında kadınlar karşısındakini incitmekten korktukları zamanda susarlar. Erkekler ise televizyonun karşısına geçip dinlendiği süre içinde susmayı tercih ederler. Güzel bir sevişmeden sonra anın mutluluğunu genel olarak susarak çıkarırlar. Bir de açık vermekten korkan erkekler gün içinde yaşadıklarını anlatmamak için susarlar.
3) Ne isterler: Kadının istekleri daha çok duygusal yönlüdür. Kadın şefkat, sevilme, sevgi, bağlılık, sadakat, güven gibi duyguların hissetirilmesini isterken, erkek güven ve sadakatin yanında, takdir edilme, beğenilme, onaylanma ve teşvik edilmeyi istemektedirler. Kadınların daha çok sığınmacı bir yapısı olup kadınlar erkek koynunda küçüldükçe küçülürken, erkekler egolarının şişirilmesini istemekte ve devleşmektedirler.
4) Kadınlar adres sorarken, erkekler neden adres sormaz: Kadınlar adres sormaktan çekinmezler ancak bir erkek genel olarak adres sormaktan çekinmektedir. Bunun sebebi de kadının korunmaya ve yardıma muhtaç bir yapısının olması erkeğin ise aslan rolünü kesmesidir. Erkek sert duruşu ve yıkılmaz duruşu ile kimsenin onu ezmesini istememektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git