İlişiknin Bitmesi Gerektiğinin İşareti

Couple mad at each other in their living room
22 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 272 kez okundu.

Bazen ilişkiler bitmeye adeta mahkumdur. İlişkinizin bitmeye mahkum olması durumlarını anlamalı ve ilişkinizi bitirecek adımlar atmalısınız. Çünkü ilişki bazen bitme aşamasına geldikten sonra çok fazla yıpratmaya başlar. Karşılıklı olarak yıpranmanızdansa ilişkinizi bitirmeniz ve kendi yollarınıza bakmanız her iki taraf için de daha uygun olacaktır. İşte, ilişkiyi bitirmeniz gereken durumlar;
1) Devamlı Kavga Etmeye Başladıysanız: Bir ilişkide devamlı bir kavga olamaz. Eğer ki siz devamlı kavga etmeye başladıysanız o halde büyük bir sorun vardır. Artık birbirinizle anlaşamadığınız, birbirinizle uyuşamadığınız ya da birbirinize artık tahammülünüzün kalmadığını gösterir. Bu tarz durumlar için de özellikle kavga edildiğinde sorunları halının altına süpürmek yerine aksine gün yüzüne çıkarılmalıdır.
2) Duygusal Olarak Ezilmeye Başladıysanız: Partnerinizin size eski özenini göstermiyorsa, sizi özellikle başkalarının yanında eziyorsa bu da ilişkinizin bitmeye mahkum olduğunu göstermektedir. Partnerinizle öncelikle bu konuyu konuşabilirsiniz. Ancak her hangi bir düzelme söz konusu değilse ilişkinizi bitirmek en mantıklısıdır.
3) Birbirinize Bağımlıysanız: İlişkiler bir süre sonra sevgiden ziyade bağımlılığa dönüşmeye başlar. İlişkilerin bu bağımlılığa dönüşme halinden dolayı da ilişkide yalnızca birbirilreni yanlarında tutmak isterler. Ancak ilişkiye ne yeterli özeni ne yeterli ilgiyi gösterirler. Birbirinize Bağımlıysanız: İlişkiler bir süre sonra sevgiden ziyade bağımlılığa dönüşmeye başlar. İlişkilerin bu bağımlılığa dönüşme halinden dolayı da ilişkide yalnızca birbirilreni yanlarında tutmak isterler. Ancak ilişkiye ne yeterli özeni ne yeterli ilgiyi gösterirler. Yalnızca karşındaki kişinin kendilerine ait olduğunu benimsemişlerdir ve onun bir başkasıyla olmasından deli gibi korkarlar. İlişkinizde sevgiden ziyade yalnızca bağımlılık kaldıysa da durumu gözden geçirmenizde fayda bulunmaktadır.
4) Hatalarınızı Sıklıkla Büyütüyorsa: her insan hata yapar ve dolayısıyla siz de yapabilirsiniz. Eğer ki yaptığınız hataları çığ gibi büyütüyorsa ilişkinizi bir gözden geçirin deriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git