Günümüze Kadar Uzanan Tesettür Modası

tesettür-nişan-kıyafetleri-2014
19 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 770 kez okundu.

Günümüze Kadar Uzanan Tesettür Modası

Sanırım biraz farklı bir başlık oldu, çünkü tesettürde moda söz konusu değildir. Bununla birlikte tesettürde, sınırı aşmadan, stil değişikliği yapılmasında da herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Burada önem arz eden husus, örtünme çizgisinin bilincinde olmaktır. Bundan dolayı eski dönemlerde tesettürlü bayanlar tek tip giysi giyebiliyorlardı. Fakat zaman ilerledikçe geliştirilmekte olan tesettür modasında, yepyeni çizgilerin meydana gelmesi, günümüzün tesettür modasını  ortaya çıkardı. Bu durumun şikayetçi olduğumuz tarafları elbette ki var. Ancak genel olarak bakıldığında, tesettür ait olduğu çizgiye uyumlu şekilde geliştirilmiş olan tesettür kıyafetleri de bayanlar için son derece iyi oldu.

gorsel_04

Günümüzde tesettür modasında Safari Modası olarak tabir edilen bir söylenti söz konusudur. Yapılan araştırmalar sonucunda tesettür modacılarının ciddi anlamda bu moda üzerinde çalıştıklarını ortaya koyuyor. Başörtüsü modellerinden tütün diğer kıyafetlere kadar safari temasına sahip modelleri görmemiz mümkün. Tüm bunlarla birlikte bahse konu bu safari modasını yalnızca yazlık giysilerde değil, aynı zamanda sonbahar ve kış dönemlerinde de görüyoruz.

Yaygın olarak gördüğümüz bu safari teması, özellikle de başörtü ve şal modellerinde çok sık rastlayacağımız bir desen olacak. Tabi ki şal ve eşarp haricindeki kıyafet modellerinde de bu temayı görmemiz mümkün olacak ancak  ancak onlar kadar sık değil.  Zaten bu modeller etek modellerinde her ne kadar hoş durma özelliğine sahip olsa da  pardesü ve ferace gibi dış kıyafetlerde aynı özelliğe sahip durumda değildir.

Yazımızı şimdilik burada sonlandırıyoruz. Sitemizi sık ziyaret ederek tesettür ve tesettür konusu ile ilgili yepyeni bilgileri alabilir ve böylece tesettür modasından en iyi şekilde  haberdar olma imkânına sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git