Desenli Elbise Kombini

cicek-desenli-elbise-modelleri-elbise
13 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 368 kez okundu.

Elbise bayanların çok tercih ettiği parçadır. Çünkü elbiseler tek parça olmasından ötürü kolay kombinlenebilen ve güzel görüntüler oluşturmanın kolay olduğu parçalardır. Düz elbiseler ile çok rahat kombin yapılırken ve bu kombinlerle sade ve güzel görüntüler oluşturulabilirken, desenli elbiselerle bu durum biraz daha zordur. Desenli elbiseleri kullanmak da hayli zordur.
Desenli elbise kullanacaksanız iyi bir fiziğe de sahip olmalısınız. Desenli olan elbiseler sizi olduğunuzda daha kalın gösterebilir. Bu nedenle daha düz ve sade kombinler tercih etmelisiniz. Ancak zayıf bir fiziğiniz varsa desenli elbiseler kullanabilirsiniz. Ancak desenli elbiseleri kombinlediğiniz parçalarda çok önemlidir. Desenli elbiseleri daha şık ve sade parçalarla birlikte kullanmalısınız.
Desenli elbiselerinizle ceket kullanacaksanız düz bir ceket ya da düz bir ayakkabı, detaysız bir çanta ile kullanmalısınız. Desenli bir elbisenin, desenli çoraplarla, desenli ceketlerle, detayları olan fermuar ve ayakkabılarla kombinlemeniz karmaşık bir görüntüde olmanıza sebep olacaktır. Bunun için elbisenizin desenlerindeki yoğunluğu daha sade parçalarla kırmalısınız.
Desenli elbise kullanıyorsanız, ayakkabılarınızda fermuar detayı dahi olmamasına özen göstermelisiniz. Saçınızı ve makyajınızı ona uygun olan bir sadelikte yapmalısınız. Saçınız ve makyajınızı çok abartılı şekilde yapmanız, desenli bir elbiseyle bunu yapmanız sizin şık değil aksine rüküş olmanıza sebep olacaktır. Bu tarz karışıklıklara yol açmamak için daha sade parçalarla birlikte olarak kullanmalısınız desenli parçaları.
Unutmayın ki, modanın altın kuralı abartılı parçalar ile sade parçaları neşelendirmek, sade parçalar ile abartılı parçaların abartısını bir nebze kırmaktır. Modanın bu altın kuralını giyiminizde felsefe edinirseniz daha güzel ve şık kombinler oluşturabilirsiniz.
Davete giderken oluşturacağınız kombinlerde de, günlük kombinlerinizde de bu kuralı esas almalı ve kombinelrinizi ona göre yapmalısınız. Unutmayın ki, herşey dengedir. Hiçbirşey de aşırıya kaçmamalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git