Aldatılmak Affedilir Mi?

Aldatilmak
11 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 249 kez okundu.

Aldatılmak toplumumuzda hem kadının hem de erkeğin çok sık karşılaştığı bir durumdur. Aldatılmanın sonrasında bireyler genel olarak özgüvenlerini yitirmekte ve kendilerini güçsüz hissetmektedirler. Aldatılma bireyde eksiklik hissi uyandırmaktadır. Bunun için de aldatılmak çok büyük bir problemi oluşturmaktadır. Aldatılma problemi ile karşı karşıya kalındığında cinsiye göre verilen tepki de değişmektedir. Erkekler aldatılmayı asla kabul etmezken, kadınlar aldatılmayı bir nebze de olsa sindirebilmektedir. Bunun sebebi ata erkil bir toplumda yaşıyor olmamızdan kaynaklanmaktadır. Ata erkil bir toplumda yaşadığımız için de erkeğin herşeyi yapabileceği bizim bilinçaltımıza işlenmiştir. Ancak her iki taraf içinde durum eşittir.
Erkeğin şerefindendir, kadının namusu gider gibi yanlış bir söz toplum arasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak aldatmak kim tarafından olursa olsun aşağılık bir hareket olduğu gibi, kime yapılırsa yapılsın aşağılayıcı bir harekettir. Bunun için de affı olmamalıdır.
Kadınlar affediyor. Kadınlar genel olarak aldatmayı affediyorlar. Kadınların aldatmayı affetmesi genel olarak çocuklarını kurtarmak, yuva kurtarmak için olmaktadır. Ancak çocuk ve yuva kurtarmak erkeğin o kadar umurunda olsa zaten sizi aldatmaz. Bir erkek aldatıyorsa asla affetmemelisiniz.
Bir erkeğin aldatması genel olarak toplum tarafından affedilmektedir. Ancak toplum tarafından affediliyor diye sizin de affetmenize gerek yoktur. Aldatma aşağılayıcı bir duygudur. Ruhsal bir şiddet içermektedir. Bunun için de aldatma kesinlikle affedilmemelidir.
Kadınlar duygusal aldatma ve cinsel aldatma olarak ayırmaktadır. Özellikle bazı kadınlar tek gecelik ilişki olarak adlandırdıkları cinsel aldatmayı çok kolay sindirebilmektedir. Ancak duygusal aldatma daha uzun süreçte sindirilen bir süreçtir. Bunun için de duygusal aldatmaların çoğunun sonu ayrılık olurken, cinsel aladtamaların sonunda bir ayrılık söz konusu olmamaktadır. Kadınların yaptığı en büyük hata erkeğe güvenmek olmaktadır. Ancak şunu da unutmamalıdırlar ki; bir kere yapan bir daha yapar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git